Rok w szkole średniej za granicą


Dla rodziców młodzieży rozważających możliwość edukacji szkolnej za granicą mamy bardzo wiele propozycji szkół na całym świecie. Współpracujemy zarówno z wielkimi organizacjami specjalizującymi się w programie Rok w Szkole Średniej, jak i bezpośrednio ze szkołami. Są także programy organizowane przy współpracy ze szkołą językową zajmującą się także w umieszczaniu młodzieży w szkole średniej. Szkoły językowe oraz instytucje specjalizujące się w tym programie posiadają wieloletnie doświadczenie a ISC s.c. jest zawsze doradcą zarówno dla rodziców przekazując wszelkie informacje o pobycie ucznia w szkole jak i dla ucznia, monitorując jego pobyt w szkole za granicą.

Wiek uczniów: 12-18 lat

Kraje edukacji: Anglia, Irlandia, Francja, Niemcy, Hiszpania, Szwajcaria, Kanada, Stany Zjednoczone

Rodzaje szkół : dzienne z pobytem w rodzinie, rezydencyjne z pobytem w internacie, prywatne, państwowe, katolickie, wielowyznaniowe, świeckie.

Opieka: Szkoła językowa lub organizacja pośrednicząca opiekują się uczniem podczas jego pobytu za granicą. Isc s.c monitoruje pobyt dziecka.

Programy przygotowujące do nauki w szkole: wiele szkół prowadzi także krótkie wakacyjne kursy w trakcie których uczeń może oswoić się z edukacją zagranicą. Uczniowie ze słabą znajomością języka obcego mogą też skorzystać z językowych kursów wyrównawczych.

Dalsza ścieżka edukacyjna: większość szkół średnich pomaga uczniom ostatnich klas, zadającym egzaminy kończące szkołę średnią lub IB w wybraniu i aplikowaniu na uczelnię wyższą zagranicą.

Rok szkolny: uczniowie mogą podjąć naukę całoroczną, lub semestralną. Czasem też na początku roku szkolnego oferowane są miesięczne programy w czasie których uczeń może sprawdzić swoje możliwości i gotowość do odbycia nauki za granicą.


Ardmore Academy USA

 


Szkoły sieci Ardmore specjalizujące się w wakacyjnych kursach dla młodzieży w wieku od 9-17 lat, zapraszają na wiele kursów i do wielu miejsc w Stanach Zjednoczonych.
Ardmore Summer Language Schools

 HSI: High Schools International

 


Organizacja HSI oferuje szkoły w Australii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Oferuje także krótki pobyt w szkole średniej, (minimum 4 tygodnie) pomagający zarówno uczniom jak i rodzicom podjąć decyzję co do zasadności dalszej edukacji dziecka poza granicami Polski.


Harrow House International College

 


W szkole Harrow House działającej już ponad 45 lat i znajdującej się w cichej nadmorskiej miejscowości prowadzone są zarówno kursy dla dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Z kursów można korzystać przez cały rok.
Macdonald Language Academy

 Mill Hill International

 


Koedukacyjna szkoła z internatem w spokojnej podlondyńskiej dzielnicy może być rozwiązaniem dla tych którzy chcą uczyć się tam przez semestr, rok, dwa lata, a nawet podczas wakacji. Szkoła zaprasza uczniów z całego świata i ma charakter międzynarodowy. Uczniowie mają też niektóre wspólne zajęcia z uczniami szkoły Mill Hill znajdującej się na tym samym kampusie w której uczy się młodzież z UK. Latem prowadzony jest kurs wakacyjny który może posłużyć jako znakomity wstęp do kontynuowania edukacji w Wielkiej Brytanii.
Moreton Hall

 


Brytyjska szkoła z internatem. Przyjmuje międzynarodowych studentów na semestralne pobyty w ciągu roku szkolnego oraz prowadzi wakacyjne centrum oferując kursy akademickie oraz dla rodziców z dziećmi.
Queen Ethelburga's Collegiate

 St. Clare's, Oxford

 


St. Clare’s to międzynarodowy college znajdujący się w pięknym, uniwersyteckim Oxfordzie. College St. Clare's powstał w 1953, a dziś wykształcenie zdobywa tam wielu studentów z przeszło czterdziestu narodowości.
Campus St Clare’s zajmuje kilka wiktoriańskich budynków mieszczących się wzdłuż Banbury i Bradwell Road. Do dyspozycji studentów jest też 18 domków rezydencyjnych, gdzie zamieszkać może do 325 osób.

 

Studiować można tu przez cały rok.
St. Edmund's College

 


Piękna koedukacyjna, tradycyjna, szkoła brytyjska z internatem znajduje się w połowie drogi między Londynem a Cambridge, wspaniałe zielone tereny, znakomite warunki. Blisko lotniska Stansted i Heathrow. Jest to najstarsza w UK szkoła katolicka, w 2018 roku obchodzi swe 450 lecie. Obowiązują tu najwyższe standardy, zarówno w przypadku nauki jak i zajęć pozalekcyjnych. Praktyki religijne to 10 minut wyciszenia dziennie oraz niedzielna msza święta. W szkole działa 100 klubów zainteresowań, nie należy więc obawiać się nudy.
Angielski Wielka Brytania - kursy językowe za granicą