Zdjęcia wykorzystano za pozwoleniem szkoły
Churchill House


 

 

Churchill House

 

Prestiżowa szkoła Churchill House, znajduje się w miłym, nadmorskim miasteczku Ramsgate, oddalonym 2 godziny drogi od Londynu.

 

Szkoła mieści się w trzech budynkach stojących wokół pięknego XIX skweru, skąd piękny widok na morze. W jednym z budynków biura i kilka klas, w drugim klasy, kafejka internetowa, szkolna tawerna i klub. Mówiąc szczerze chyba to jedyna szkoła w Anglii która ma swój własny pub. Typowo brytyjski, tradycyjny. Spotykają się tam studenci i mieszkańcy Ramsgate, więc rozmówki po angielsku zawsze gwarantowane. Jest i restauracja o całkiem przystępnych cenach. Trzeci budynek, najnowszy służy jako szkoła dla wymagających biznesmenów.

 

Wśród wielu proponowanych przez szkołę kursów znajduje się dość niespotykany program w czasie którego student mieszka w domu nauczyciela i może uczyć się języka bardzo intensywnie i w przyjaznej domowej atmosferze.

 

Uczący się w szkole dla młodzieży mogą skorzystać z kursów w poniżej wymienionych miejscach:

 

CHURCHILL HOUSE, RAMSGATE – W odległości 2 godzin podróży z Londynu, w pobliżu przepięknych plaż i krajobrazu Kentu. Tu przyjmowana jest młodzież od 12 roku życia. Studenci kwaterowani są w rodzinach w Ramsgate oraz w Birchinton –on-Sea

 

ALDENHAM SCHOOL, ELSTREE, HERTS – W odległości co najwyżej godzinnej podroży z północno zachodniego Londynu . Centrum mieści się w starej, pięknej XVI wiecznej rezydencyjnej szkole znajdującej się w ogromnym parku pięknego zielonego Hertfordshire. Tu przyjmowana jest młodzież od 10 do17 roku życia, zakwaterowanie w szkolnej bursie.

 

AMPLEFORTH SCHOOL, YORK – przepiękna szkoła na północy Anglii w pobliżu zabytkowego miasta York. Mieści się w imponującym klasztornym obiekcie powstałym w 1802 roku. Benedyktyńskie opactwo oraz klasztor Sw. Laurentego znajduje się na ogromnym zielonym terenie parków skąd rozlega się wspaniały widok na hrabstwo Yorkshire. Tu przyjmowana jest młodzież od 10 do 17 roku życia. Zakwaterowanie w szkolnej bursie.

 

FRENSHAM HEIGHTS, FARNHAM, SURREY – Szkoła mieści się w edwardiańskich budynkach prywatnej szkoły z rezydencją. Wokół szkoły wielkie zielone tereny parkowe i sportowe, piękne widoki na krajobraz Południowej Anglii. Studenci mogą mieszkać w rezydencji lub u rodzin goszczacych.

 

PRIOR PARK COLLEGE, BATH – jedno z piękniejszych miejsc Bath. Stara prywatna szkoła powstała w 1830 roku, wokół park i tereny sportowe. Studentom w wieku od 10 do 17 roku życia proponowane jest zakwaterowanie rezydencyjce, a w wieku 12-17 lat, także u rodzin goszczących

 

TRENT COLLEGE, LONG EATON, NOTTINGHAM – szkoła przyjmuje studentów od 10 -17 lat. Mogą mieszkać zarówno w szkolnej bursie jak i u rodzin goszczących. Sama szkoła mieści się na pięknych terenach w mieście Long Eaton znajdującym się na granicach hrabstw Nottinghamshire and Derbyshire. Powstała w 1866, i kształci uczniów w swych pięknych i zabytkowych wnętrzach. Wspaniała okazja dla naszych studentów , aby podpatrzeć prawdziwą brytyjską szkolę z internatem.Ogólne informacje o kursach


Ogólne informacje o zakwaterowaniu


Opinie naszych klientów:

Churchill Hse 2009 / (kurs dla ojca i nastoletniego syna)


Witam !

1. Dziękuje za pośrednictwo w znalezieniu kursu.
Podsumowując mój pobyt w Ramsgate:

- nasze obawy jak też i pozytywne oczekiwania potwierdziły się.
- krótko : było znośnie.

Tak mieszkają studenci szkoły Churchill House: