Scuola Leonardo Da Vinci

 

SZKOŁY JĘZYKA WŁOSKIEGO- FLORENCJA, MEDIOLAN, RZYM, SIENNA

Cztery miasta Włoch, cztery znakomite szkoły i bogaty wybór kursów dla dorosłych. Ponadto prowadzona latem szkoła dla juniorów, to propozycja zespołu szkół Scuola Leonardo da Vinci.

FLORENCJA
Przepiękne miasto w samym sercu Toskanii. Raj dla historyków sztuki I miłośników literatury. Któż nie chciałby znaleźć się w kolebce renesansu zrozumieć dzieła Dantego, Petrarki czy Boccaccia. Okazji na obcowanie ze sztuką jest we Florencji wiele- piękne kościoły i katedry, słynny most Vecchio, widoki znad rzeki Arno. Place, skwery i rewelacyjne galerie sztuki. Oczywiście Uffizi. Szkoła znajduje się w centrum Florencji, w pięknym, zabytkowym pałacu, z widokiem na majestatyczną Katedrę.

MEDIOLAN
Pełna życia metropolia, kosmopolityczna atmosfera, tradycja i nowoczesność. Mnóstwo zabytków a wśród nich piękna gotycka katedra i galerie jak choćby Galleria Vittorio Emanuele II. Nie zapominajmy że Mediolan to także słynna La Scala, tak więc okazja na wiele muzycznych przygód. Szkoła mieści się na spokojnym kampusie w rejonie Navigli. Do centrum zaledwie 20 minut komunikacją miejską.

RZYM
Mówią że to jedna z najpiękniejszych stolic świata. Tak znana, że nie wymaga rekomendacji. Każdy znajdzie tu swój mały świat, a kto raz Rzym odwiedził zawsze będzie chciał tu wracać.Budynek szkolny, atrakcyjny i typowy dla rzymskiej elegancji i arystokracji znajduje się nieopodal słynnego placu Piazza Navona, Zamku Anioła i Bazyliki św. Piotra.

SIENNA
Zakochasz się w tym toskańskim mieście leżącym wśród oliwnych gajów i winnic Chianti. Zabytki, koloryt wąskich uliczek, urokliwe place i skwery. Szkoła znajduje się w centrum starego miasta, tuż obok Piazza San Domenico oraz Piazza Gramsci. Jest niewielka, co pozwala na przyjazną rodzinną atmosferę i znakomitą integrację studentów. Wspaniałe miejsce dla kochających sztukę.

Szkoły posiadają rekomendację włoskiego Ministerstwa Edukacji, znak jakości «ISO 9001:2008, oraz są członkiem wielu stowarzyszeń międzynarodowych.

OGÓLNA INFORMACJA O KURSACH


Opinie naszych klientów:

Scuola Leonardo da Vinci / Kurs włoskiego dla dorosłych wrzesień 2018


‘Tak, wszystko super!! Właśnie wróciłam do SF. Wysłałam pocztówkę z podziękowaniami i wieści, jeszcze musi być w drodze. Za rok wrócę do nich jeszcze raz :) Są naprawdę profesjonalni i bardzo mili”

KS