Warunki Uczestnictwa

 

ściągnij PDF

 

ISC S.C. JEST FIRMĄ RODZINNĄ ZAJMUJĄCĄ SIĘ DORADZTWEM PRZY REZERWACJI KURSÓW JĘZYKOWCYH ODBYWANYCH W SZKOŁACH POZA GRANICAMI POLSKI. SPECJALIZUJE SIĘ W KURSACH PROWADZONYCH W IRALNDII ORAZ KRAJACH ANGLOJEZYCZNYCH. ZAJMUJE SIĘ TAKŻE PROMOCJĄ KULTURY I LITERATURY IRLANDII ORAZ TŁUMACZENIAMI. FIRMA POSIADA WYPRACOWANY PRZEZ LATA BANK INFORMACJI O SZKOŁACH STOWARZYSZONYCH W MEI-RELSA , QUALITY ENGLISH ORAZ IALC, SCISLE WSPÓŁPRACUJĄC Z TYMI ORGANIZACJAMI ZAPRASZA NA KURSY JĘZYKOWE DO SZKÓŁ JEZYKOWYCH ORAZ DO KOLEGIÓW, UNIWERSYTETÓW ITP..STARANNE DORADZTWO W SPRAWIE WYBORU WŁAŚCIWEGO KURSU, SPRAWNA REZERWACJA I MNÓSTWO PRAKTYCZNYCH INFORMACJI Z PEWNOŚCIĄ POMOŻE KAŻDEMU ZAGUBIONEMU W OGROMNEJ OFERCIE JĘZYKOWYCH KURSÓW ZA GRANICĄ.

UWAGA: PROCEDURA I WARUNKI REJESTRACJI NA KURSIE JEST NAPISANA JĘZYKIEM PRZYJAZNYM DLA KLIENTA, JAKKOLWIEK Z CAŁĄ STARANNOSCIĄ PRZESTRZEGAMY OBOWIAZUJACYCH PRZEPISÓW I ZASAD, TRAKTUJEMY CIĘ SERIO. I O TO SAMO PROSIMY.

Procedura i warunki rezerwacji miejsca na kursie czyli co możemy dla ciebie zrobić.
Zadzwoń/ wyślij maila/ napisz do nas najlepiej na dwa miesiące przed planowaną datą wyjazdu na kurs. Późniejszy kontakt także jest możliwy, ale wtedy musisz się liczyć z decyzją szkoły. Jeśli szkoła odpowie, że jest gotowa dać ci godziwe warunki nauki i zakwaterowania – jedziesz. Jeśli nie, musimy szukać w innej szkole Jeśli mieszkasz daleko od Warszawy, nie musisz do nas przyjeżdżać, wszystko możemy załatwić drogą pocztową lub elektroniczną. Jeśli chcesz osobiście odebrać dokumenty – wystarczy telefon i umówione spotkanie w ISC. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat potrzebne jest umówione wcześniej telefonicznie spotkanie w biurze wraz z rodzicami.

Gdy będziesz się kontaktował po raz pierwszy z biurem ISC za pomocą Internetu bądź rozmowy telefonicznej nie dziw się, że będziemy chcieli znać twój : wiek, poziom znajomości języka angielskiego, termin planowanego kursu, kraj lub miasto do którego zamierzasz wyjechać. W końcu chcemy ci pomóc trafić do takiej szkoły w której będzie ci najlepiej.

Jeśli będziemy wiedzieli o jaki kurs może ci chodzić to obiecujemy, że odpowiemy pisemnie na twoje zapytanie, najszybciej jak będziemy mogli. Jeśli podasz nam swój e mail – odpowiedź przyjdzie od pięciu minut do 3 dni. Jeśli wolisz mieć informacje dostarczone pocztą tradycyjną to list też przygotujemy ciągu trzech dni, ale dojdzie pewno w ciągu tygodnia. Nigdy nie spodziewaj się tego, że jedna rozmowa telefoniczna załatwi sprawę. W końcu ty musisz mieć czas żeby zapoznać się z informacjami i cennikami a my musimy mieć podpisaną przez ciebie zgodę, że chcesz abyśmy ci pomogli w wyjeździe. Treść tej zgody, to właśnie pismo które czytasz, więc jeśli czytasz je w Internecie i już wiesz, że potrzebujesz naszej pomocy, wydrukuj je, podpisz i prześlij faxem, pocztą, lub mailem.

Nasza odpowiedź zawsze da ci kilka propozycji (co najmniej 3) szkół w których możesz dobrze się poczuć i najwięcej skorzystać. ISC Sc zawsze wybiera je starannie i wedle twoich wskazań. Jesteśmy lingwistami więc wiemy co ci doradzić. W przypadku Irlandii mamy także wiedzę o i osobiste doświadczenie 4 letniego pobytu w tym kraju. Na pewno kogoś kto nie cierpi tańczyć nie wyślemy na kurs połączony z nauką irlandzkiego tańca. A prócz tego możesz liczyć na nasze specjalne ceny. Szkoły z którymi współpracujemy, często przysyłają nam zupełnie ekskluzywne oferty, przygotowane tylko dla naszych studentów.W przypadku szkół znajdujących się w innych krajach, zawsze polegamy na opinii organizacji odpowiadających za standardy szkół językowych. Sukcesywnie odwiedzamy współpracujące z nami szkoły.

ISC Sc zobowiązuje się, że wszelkie informacje jakich ci dostarczy, dotyczyć będzie jedynie sprawdzonych szkół zrzeszonych w organizacjach rekomendujących szkoły np. MEI-RELSA, ARELS, IALC, Quality English, itp. Jeśli chcesz jechać do innych krajów, to także powiemy ci tylko o tych szkołach które są wiarygodne.

Decyzja o wyborze kursu będzie należała do ciebie. Spróbuj jednak skorzystać ze skrupulatnej i bezpłatnej konsultacji ISC Sc. Czasem nie jest dobre to co piękne w Internecie, albo to co tanie, tanie naprawdę. Wybór kursów jest ogromny, ale prosimy -pamiętaj, że nam naprawdę zależy na tym abyś wrócił po kursie zadowolony. Obiecujemy więc współpracę przy wyborze kursu. Mamy zasady – nigdy nie obiecujemy gruszek na wierzbie. Wybierzesz kurs i szkołę, natychmiast najlepszą drogą wyślemy ci formularze zgłoszeniowe.

Formularze są dwa – jeden wewnętrzny ISC Sc a drugi szkolny. Jeśli więc zechcesz skorzystać z naszej pomocy to drugą rzeczą jaką będziesz musiał zrobić jest wypełnienie obu formularzy i odesłania ich faksem lub Pocztą do siedziby ISC Sc. Tym razem forma elektroniczna odpada, ( choć czasem wystarczy skan) bo niezbędny jest twój podpis. Jeśli wypełniając formularze nadal się wahasz albo chcesz o coś zapytać – dzwoń (w porach przyzwoitych 9.30-17.30), mailuj, odpowiemy zawsze i naprawdę z dużą przyjemnością przekażemy ci wszelkie dodatkowe wyjaśnienia na temat szkoły, kursu i możliwości zakwaterowania. I wtedy już czekamy na twoją decyzję.

Twoja decyzja a więc decyzja „studenta” jest wiążąca zarówno dla nas jak i dla ciebie. My, jako biuro ISC Sc podejmujemy się rezerwacji miejsca na kursie językowym w wybranej przez ciebie szkole. Możemy i musimy to zrobić w momencie gdy wraz z wypełnionymi przez ciebie formularzami otrzymamy kopię dokonanego przelewu depozytu najczęściej w wysokości od 100 € do € 200. Różne szkoły mają w tek kwestii różne wymagania Depozyt w momencie w którym twój kurs jest już zarezerwowany staje się zaliczką na poczet kursu. Masz problem z jej odzyskaniem tylko wtedy jeśli z kursu zrezygnujesz, bo zaliczki nie są zwracane. Jeśli jedziesz, nie masz problemu - możesz spokojnie potem płacić mniej o już wpłaconą zaliczkę.

 

Mówiąc raz jeszcze oficjalnie:
Rezerwacja miejsca na kursie następuje w chwili otrzymania wypełnionych formularzy oraz potwierdzenia dokonanego przelewu zaliczki.


Szkoła potwierdza rezerwację miejsca na kursie (zazwyczaj w ciągu 2-3 dni) a ISC Sc przekazuje tę informację studentowi telefonicznie bądź drogą elektroniczną.


Adres zakwaterowania studenta znany jest ISC Sc na mniej więcej tydzień –do 2 tygodni przed datą wyjazdu na kurs o czym także ISC Sc powiadamia niezwłocznie studenta.


Uwaga formalnie nieformalna: Prosimy pamiętać o tym, że zakwaterowanie jest zawsze organizowane przez szkoły które korzystają z własnych baz i sprawdzonych wcześniej rodzin goszczących. Szkoły bardzo się starają aby było wam w rodzinach jak najlepiej, ale zawsze warto pamiętać że kwatera u rodzin to nie pobyt w trzygwiazdkowym hotelu z obsługą. Owszem będziecie mieli i swój pokój i strawę na stole, czystą pościel i dostęp do łazienki ale nie spodziewajcie się, że wynajmujący kwatery to zamożni spadkobiercy arystokratów i że na co dzień jadać będziecie ze sreber. ISC zobowiązuje się do przedstawienia szkole waszych rozsądnych życzeń związanych z zakwaterowaniem. Rozsądnie np. jest prosić o dom bez zwierząt gdy cierpicie na alergię, lub niepalącą rodzinę gdy nie znosicie palaczy. Nierozsądnie jest spodziewać się, że goszcząca rodzina będzie wam prała ciężką zimową odzież, albo pozwoli wam na siedzenie przy ich prywatnym komputerze i surfowanie po Internecie. (Darmowy Internet będzie w szkole).

Ale może się zawsze zdarzyć, choć raczej się nie zdarza, że na widok Pani domu będziecie dostawać gęsiej skórki a Pani domu staną włosy na głowie na wasz widok, lub naruszenia ze strony rodziny goszczącej będą rażące. Wtedy ISC Sc nakłada na was obowiązek osobiście zgłosić problem u odpowiedzialnego za zakwaterowanie pracownika szkoły. Szkoła sprawę dokładnie zbada i w wyniku prowadzonych negocjacji ze studentem i rodziną podejmie decyzje o przyznaniu studentowi nowego adresu zakwaterowania. Bądźcie pewni, że im też zależy na tym żebyście byli zadowoleni.

Jeśli sami narozrabiacie i jesteście osobami pełnoletnimi to proszę pamiętajcie, że odpowiadacie przed prawem. Jeśli tak się zdarzy lub gdy zmienią wam adres, to szkoła poinformuje o wszystkim ISC Sc.

Wracając do „formalności”. Wasz wypełniony formularz szkolny trafia do szkoły. Jak tylko otrzymamy szkolne potwierdzenia rezerwacji kursu informujemy was o tym fakcie oraz potwierdzamy wysokość rachunku należnego do zapłaty. Możemy zrobić to mailem wysyłając memo dotyczące zapłaty, (nie jest to jeszcze faktura) lub przekazując informację telefonicznie.
Kolejne kroki dotyczą spraw finansowych a więc dla uproszczenia są wam tu przekazany w formie raczej oficjalnej. Pozostała (to co zostało prócz kwoty wpłaconej zaliczki) część kwoty należnej za kurs powinna być przelana na konto w ciągu 7 dni roboczych, nie później jednak niż na co najmniej 4 tygodnie przed rozpoczęciem kursu. Tak chce nasz urząd finansowy oraz taki warunek stawiają szkoły. Brak wpłaty należności w określonym terminie a po otrzymaniu dwukrotnego Memo od ISC Sc, traktujemy jako rezygnacja z kursu.

W przypadku rezerwacji dokonywanych w okresie krótszym niż półtora miesiąca wskazany, jest jednorazowy przelew pełnej kwoty, omijający rozdział na zaliczkę i uzupełnienie.
Przelewu należy dokonać złotych polskich lub, w euro wedle kursu sprzedaży Euro bądź waluty danego kraju obowiązującego w Banku Śląskim ING, w dniu dokonania przelewu na konto ISC Sc w Warszawie a do należnej kwoty zawsze należy dodać określoną przez szkołę kwotę pokrywającą transfery bankowe. Wynosi ona zazwyczaj około 15 euro .

Płatność jest potwierdzona fakturą wystawioną przez ISC sc. w Warszawie. W przypadku płatności dokonywanych przez firmy, niezbędny jest numer NIP-u płatnika. Przypominamy również że podmioty gospodarcze, zgodnie z obowiązującymi przepisami powinny dokonywać wpłat na konto złotowe

Zwroty opłat poniesionych na poczet kursu określają zawsze wewnętrzne zasady poszczególnych szkół i są zawsze dostarczane studentom na życzenie. Kwota zaliczki nigdy nie jest zwracana.

Przed wyjazdem (najczęściej na dwa tygodnie przed planowaną datą wyjazdu) otrzymujecie od ISC Sc komplet dokumentów (potwierdzenie rejestracji, adres rodziny zakwaterowania najczęściej uzupełniony mapą, oraz dodatkowy pakiet informacyjny. Dokumenty najczęściej wysyłamy listem poleconym. Jednak gdy na kurs jedzie ktoś poniżej 18 roku życia, do biura zapraszamy rodziców lub prawnych opiekunów, oraz samego wyjeżdżającego studenta. Zawsze w takim wypadku będzie potrzebna pisemna zgoda rodziców na wyjazd dziecka. Sami jesteśmy rodzicami i nie namówicie nas byśmy od tej zasady odstąpili.

Ucieszy was zapewne fakt ze biuro ISC nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za rezerwacje i konsultacje*. Nie jesteśmy jednak instytucją charytatywną, i w przypadku bardzo późnego zgłoszenia (np. 3 tygodnie przed rozpoczęciem kursu) musicie się liczyć się z tym, że nasza i szkoły szybka akcja może być związana z koniecznością przesyłek kurierskich. Opłatami za takie przesyłki jesteśmy zmuszeni was obciążyć. Zresztą znacie przysłowie – co nagle to po diable – sami starajcie się uniknąć dodatkowych kosztów i kłopotów. Prosimy was bardzo o rezerwowanie miejsca w szkole na co najmniej półtora miesiąca przed planowaną datą rozpoczęcia kursu.

I sprawy bardzo, bardzo ważne i poważne. Pierwsza dotyczy osób dorosłych i związana jest z zasadami bezpieczeństwa wielu szkół a także z ochroną prywatności studenta. W przypadku wyjazdu na kurs osoby pełnoletniej biuro ISC Sc i szkoły mają prawo odmówić informacji o pobycie danej osoby na kursie, pytającym o nią osobom trzecim, nieupoważnionym notarialnie. Podane przez wyjeżdżającego studenta telefony kontaktowe osób w Polsce mogą być użyte przez ISC sc lub szkoły wyłącznie w sytuacjach awaryjnych.

Druga sprawa o której prosimy pamiętać. ISC działając na rzecz studenta jako konsultant edukacyjny odpowiadający za dostarczenie studentowi oferty właściwych dla niego szkół i kursów oraz organizację kursu w wybranej szkole, nie jest Biurem Podróży. Tak więc podróż/transfer do kraju w którym odbywa się kurs nie jest organizowana przez ISC sc,. Zawsze jednak służymy poradą w sprawie podróży a w przypadku wyjazdów grupowych możemy wskazać wspólnego dla grupy przewoźnika. Transfery z lotniska lub dworca w mieście w którym znajduje się szkoła są już częścią usługi dostarczanej przez poszczególne szkoły i są w większości przypadków opcją płatną dodatkowo a rezerwowaną za pośrednictwem ISC Sc. W Wielkiej Brytanii pracuje dla nas rezydent, osoba która w wyjątkowych wypadkach może podjąć się pomocy przy transferze z lotnisk oraz pomaga w sytuacjach awaryjnych jeśli takie nastąpią.

Trzecia sprawa to ubezpieczenie. Leży w gestii każdego wyjeżdżającego. Wskazany jest obowiązujący w UE formularz E111 lub/oraz dodatkowe ubezpieczenie prywatne u dowolnie wybranego ubezpieczyciela.

Radzimy młodzieży aby zaopatrzyła się w międzynarodowe karty ISIC pozwalające na zniżkowe bilety miejskiej komunikacji w wybranym kraju.

ISC sc jest także przedstawicielem, organizacji EURO 26. Oznacza to niewielkie zniżki od kosztów nauczania dla osób legitymujących się kartą Euro 26. Istnieje możliwość nabycia takiej karty za pośrednictwem ISC sc.

I na koniec oświadczamy z czystym sercem i jasnym rozumem, że ISC Sc posiadając szeroką wiedzę na temat szkół językowych zobowiązuje się do starannej, serdecznej, zindywidualizowanej obsługi każdego studenta. Możemy nawet na życzenie studenta przeprowadzić test określający jego poziom znajomości języka. Ale nie musimy. I tak będzie to pierwsza rzecz jaka przydarzy się wam w każdej szkole.

 

JEŚLI ZAPOZNAŁEŚ SIĘ Z WARUNKAMI UCZESTNICTWA W KURSIE I PROCEDURĄ REZERWACJI MIEJSCA I CHCESZ ABY ISC S.C. POMOGŁO CI W ZREALIZOWANIU MARZENIA, PROSIMY O PODPIS i ODESŁANIE NAM PISMA FAXEM DO WARSZAWY 022 847 14 87, LUB SKOPIOWANIE DOKUMENTU DO MAILA O ODESŁANIE GO WRAZ Z PODPISEM I ADRESEM STUDENTA POCZTĄ ELEKTRONICZNĄ.