Queen Ethelburga's Collegiate

 

… to be the best that I can with the gifts that I have…

Queen Ethelburga's Collegiate składa się z czterech znakomitych szkół zapewniających uczniom edukację na najwyższym poziomie prowadzącą do nauki na uniwersytetach oraz ciekawej kariery zawodowej. Wysoki poziom i świetny zakres wykładanych przedmiotów pozwala uczniom na pielęgnowanie własnych zainteresowań i wykorzystanie indywidualnych możliwości.

Mottem szkół jest sentencja „ Być najlepszym jakim mogę, wykorzystując talenty które posiadam”. W szkole panuje znakomita atmosfera a rankingi z ostatnich lat plasują ją w pierwszej piątce szkół w całej Wielkiej Brytanii.

Szkoły znajdują się na pięknym tradycyjnym, bezpiecznym, zielonym kampusie w okolicach Yorku, zaledwie dwie godziny jazdy pociągiem od Londynu. Mamy tu zarówno tradycyjne jak i niezwykłe, nowoczesne budynki. Uczniowie mieszkają w warunkach o których mówi się, że są bodaj najlepszymi w Europie a najstarsi tzw. 6th form w 3 osobowych apartamentach z kuchniami wyposażonymi w mikrofalówkę, zmywarkę, pralkę i lodówkę, własnym salonikiem z telewizorem , PlayStation, odtwarzaczami muzyki, sejfem.

Są tu także znakomite warunki do uprawiania sportu. Prócz sal gimnastycznych także 25 metrowy kryty basen, wspaniałe Centrum Fitness, boiska sportowe, korty tenisowe. Oczywiście wybór klubów zainteresowań przedmiotowych i sportów które może uprawiać młodzież jest ogromna.

Cztery szkoły QE jakie znajdują się na kampusie to:

Chapter House Preparatory School dla dzieci w wieku 5-10 lat

King's Magna Middle School dla dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat

Queen Ethelburga's College dla młodzieży w wieku 14-19 lat

GCSE oraz A-Level. W rankingu the Times oraz Daily Telegraph Queen Ethelburga’s College notowany jest na 2 miejscu wśród koedukacyjnych brytyjskich szkół prywatnych. W roku 2017 84,9% uczniów osiągnęło stopnie najwyzsze stopnie A*/A .

The Faculty of Queen Ethelburga's dla młodzieży w wieku 14-19 lat

Szkoła The Faculty of Queen Ethelburga’s zapewnia rozszerzoną ofertę przedmiotów, włącznie z tradycyjnymi przedmiotami GCSE and A-Level oraz opcjami BTEC takimi jak: Music, Sport, Business Studies, Fashion, Performing Arts, IT and Science. W 2017 roku 76,8 % uczniów osiągnęło A-Level A*/A oraz 91% BTEC świadectw z wyróżnieniem.

Większość absolwentów College oraz Faculty dostaje się do najlepszych uniwersytetów w Uk także w Oxfordzie, Cambrige oraz do LSE, Imperial College London, Kings College London, Warwick, Durham, Bristol, Manchester i wielu innych.

Do tej wspaniałej, choć drogiej szkoły nie łatwo się dostać, ale mamy tam swoją uczennicę której gratulujemy wspaniale zdanych testów i życzymy samych sukcesów w nauce w QE.


Opinie naszych klientów: